NB III tabella megtekintése

A HFC nyerte a megyei rangadót

Több helyzete volt a HFC-nek, amely visszavágott az őszi vereségért homokháti riválisának.

Egymás ellen indította a tavaszi idényt a HFC és a Mórahalom, a két együttes őszi meccsét simán nyerte a Mórahalom, viszont mivel mindkettő a bennmaradásért küzd, fontos volt egymás elleni párharcuk kimenetele.

Főképp vásárhelyi lehetőségeket fedezhettünk fel a meccs elején, főképp Mezei Olivér volt aktív a bal oldalon. Húsz perc után kapufáig jutott az aktívabb HFC, Rácz Dezső Prasler beadása után találta el a lécet, maradt a 0-0. A félidő hajrájában aztán a Mórahalom is aktívabbá vált, Lászik Milán fejesénél Füredinek kellett mentenie, majd Bogáti szabadrúgása is veszélyesen kanyarodott, de nem hozott gólt az első félidő.

Nem úgy a második: egy vásárhelyi kontra után Szabó Márk centerezésére a hazaiakhoz Németországból visszatérő Koncz Adrián érkezett, és a kapuba pofozta a labdát, 1-0. Nem sokkal később Szilágyi lövését ütötte ki röviden Krnács, amire lecsapott Varga Bence, így megduplázta csapata előnyét, 2-0. A parázzsá váló mérkőzés végén még mindkét oldalon adódtak lehetőségek, de Bogáti lövésénél Filipánics tudott hárítani, míg Szabó Dávid a kapufát találta el, így maradt a 2-0, ezáltal fontos pontokat szerzett a HFC – a Mórahalomnak pedig létszükséglet lenne, hogy nyerni tudjon Makón hétközben.

A Vásárhely szerdán egy másik megyei riválishoz, a Makóhoz látogat, míg a Mórahalom jövő szombaton a Szentlőrincet fogadja.

NB III Közép csoport, 18. forduló
Hódmezővásárhelyi FC – Mórahalom VSE 2-0 (0-0)
Hódmezővásárhely. Vezette: Farkas Mátyás (Sándor Zoltán, Kovács Brankó).
HFC: Filipánics – Prasler, Huszár, Benke (Szabó M., 19’), Mezei, Koncz, Szilágyi, Füredi, Szántó, Rácz D. (Szabó M. D., 62’), Varga B. (Kökény, 85’) Edző: Szűcs Róbert.
Mórahalom: Krnács – Szücs (Busa, 60’), Lászik, Banjac, Pócs T., Zámbó, Zsoldos, Fodor, Zsivóczky-Pandel (Podonyi, 68’), Bogáti, Hrabovszki (Várda –a szünetben). Edző: Vonjics-Zelics Sasa.
Gól: Koncz A. (52’), Varga B. (61’).