Gól és több győzelem a megyeiek hétvégéjén

A profi osztályokban pályára lépő megyeiek egészen jó hétvégét zártak.

Az Újpest-Vasas (4-2) mérkőzésen a liláknál Zsótér Donát kezdőként 71 percet játszott, és ugyanennyi időt töltött az angyalföldi együttesben Ádám Martin is – Laczkó Zsolt és Szivacski Donát a kispadon volt, de nem küldte be őket a Vasas mestere. A Balmazújváros ellen 2-1-s vereséget szenvedett Diósgyőrben nem volt ott Forgács Dávid, ahogy Sós Bence és Batik Bence sem volt keretben a Debrecen-Ferencváros (1-1) meccsen.

Ami az NB II-t illeti: Molnár F. Tamás a kispadról nézte végig, ahogy csapata, a Kisvárda 4-2-re legyőzi a Budafokot. A Ceglédet idegenben legyőző Békéscsabában egyaránt kezdő volt Szélpál Norbert és Dlusztus András is, ráadásul előbbi szerezte a csabaiak második találat át.A Dorogot 2-1-re legyőző Mosonmagyaróvárban az 59. percben állt be Vágó Levente, Huszárik Zsolt a kispadon foglalt helyet. A Csákváron 2-1-s vereséget szenvedett Vácban végigjátszotta a meccset Búrány Zoltán, az MTK-ban viszont nem kapott szerepet a kisebb sérüléssel bajlódó Hrepka Ádám – az Új Hidegkuti Nándor stadionból 4-1-s zakóval távozó Kazincbarcikában viszont kezdett Orovecz Ádám, majd az 57. percben lecserélték. Völgyi Dániel sérülése sem engedte még, hogy a pályán ünnepelje a Nyíregyháza elleni győzelmet: a vendégeknél Gréczi Gábor a kispadon volt, de nem állt be.