NB III tabella megtekintése

ONLINE: Először vesztett pontot otthon a SZEOL

Csak egyenlítenie sikerült a SZEOL-nak a Vecsés ellen.

Igazán hideg, erősen szeles időben fogadta a forduló előtt utolsó helyen álló Vecsést a nyitófordulóban Pakson győzelmet aratott SZEOL, amelynek kapujában ezúttal Leindler Domonkos állt – a kispadon pedig ott ülhettek már a sérülésből visszatért játékosok, azaz Lévai Norbert, Péter Antal és Kormányos Kolos.

A Vecsés jobban kezdte a meccset, és többször eljutott a szegedi kapuhoz, de nem tudták igazán megtornáztatni Leindler Domonkost – miközben a SZEOL lendületes támadásaira rendre visszaértek aés zártak a vendégek védői. Kevés igazi helyzet után 0-0-al fordultak a csapatok.

Nyolc perccel a szünetet követően azonban előnybe kerültek a vendégek, miután Koziorowski csapott le egy indításra, majd Leindler mellett eltekerve a SZEOL kapujába lőtt, 0-1. A gólra rögtön reagált Siha Zsolt, és beküldte Péter Antalt, a támadó beálltával valóban kezdeményezőbb is lett a SZEOL játéka – és bár több alkalommal büntetőt is ítélhetett volna Hanyecz játékvezető, rendre továbbot intett a sporttárs. A végén teljesen beszorult a Vecsés, aminek következtében négy perccel a 90 perc letelte előtt Beretka Péter egy szöglet után átvette a labdát, majd Komora lábai között a kapuba lőtt, ezzel még a győzelem reménye is felcsillant a kék-feketék számára. Ez végül nem jött össze, maradt az 1-1, így nyolc győzelem után először nem szerzett három pontot a SZVSE-stadionban a SZEOL.

Rácz Lászlóékra jövő héten két mérkőzés is vár csapatunkra, szerdán a Budapest Honvéd II. elleni meccset pótolják, majd vasárnap a Hódmezővásárhely ellen, idegenben vívnak megyei derbit.

NB III Közép csoport, 19. forduló

SZEOL SC – Vecsési FC 1 – 1 (0-0)
Szeged, SZVSE-stadion, 200 néző. Vezette:Hanyecz Bence (Pogonyi Ferenc, Zahorecz Roland).
SZEOL Leindler -Kéri, Rácz, Grünvald (Péter, 56′), Buzási, Forró, Ondrejó, Beretka, Göncző (Kormányos, 82′), Makszimovics, Tomisics (Rabatin, 86′). Edző: Siha Zsolt.
Vecsés: Komora – Balázs, Molnár Z. (Váczi, 75′), Radnai, Lajer (Kiss K., 85′), Csordás, Takács Z., Szalai, Kaiser, Kaziorowski (Bojtor, 86′), Petrics. Edző: Szász Ferenc.
Gól: Beretka (88′) ill. Kozioworski (53′).

A találkozó beharangozóját ide kattintva olvashatják!

Siha Zsolt: – Pontosan erre számítottam az ellenféltől, viszont magunktól nem azt vártam, amit az első félidőben nyújtottunk. Ilyen a futball, hiába támadtunk sokkal többet, túl későn rúgtuk az első gólt. A gyenge első félidei játék után az ellenfelünk talált egy gólt, ettől függetlenül nagy dolognak tartom, hogy ismét a végén tudtunk egyenlíteni – ettől függetlenül ezt az elveszített két pontot nem tudjuk visszahozni, pedig felzárkózhattunk volna az előttünk lévőkre.