NB III tabella megtekintése

ONLINE: SZEOL-pont a ráadásban Mórahalmon

Az utolsó pillanatban, egy ollózós Grünvald-góllal kétgólos hátrányból egyenlített a SZEOL a megyei rangadón.

Újabb megyei rangadó várt a Makó elleni múlt heti győzelmet követően a SZEOL-ra, ezúttal az életéért küzdő Mórahalom otthonában léptek pályára Siha Zsolt tanítványai.

Pörgősen kezdődött a meccs, mindkét együttes gólra törően játszott, ám egy előrevágott labda után a hazaiak szerezték meg a vezetést: Busa Bence volt gyorsabb Rácz Lászlónál, és lőtt Prokop Rostislav lábai között a SZEOL kapujába, 1-0. Mintegy negyed óra elteltével egy nagyon szép helyzetet dolgozott ki a SZEOL, de Grünvald Attila nem tudta befejezni azt védője szorításában – majd hiába volt meg a mezőnyfölénye a kék-feketéknek, nem sikerült egyenlíteni, igaz, ebben Krnács Richárdnak is nagy szerepe volt, aki egy földöntúli bravúrt is bemutatott Maksimovic Nikola szabadrúgása után. A félidő utolsó percében aztán emberhátrányba került a Mórahalom: Zsoldos Ákos könyökölt, amiért megkapta a második sárgáját, még ha először Lászik Milánnak is mutatta fel azt a játékvezető, végül korrigált, így ggólelőnyből, de emberhátrányból várhatta a folytatást a Mórahalom.

Nem sokáig voltak azonban eltérő létszámmal a pályán a csapatok: Rácz László a felezőnél elkövetett szabálytalansága után szintén a kiállítás sorsára jutott. Mindezek ellenére mégis veszélyesebb volt a SZEOL, de Maksimovic és Mihály Dávid sem tudott egyenlíteni, ráadásul húsz perccel a meccs vége előtt az éppen beállt Buzási Péter összehozott egy tizenegyest a Mórahalomnak, amelyet Busa Bence értékesített is, ezzel úgy tűnt, eldöntötte a rangadót. A SZEOL-ban nem volt akkora elán, mint korábban, ám három perccel a vége előtt a csereként beállt Rabatin Szabolcs bólintotta be a labdát a remekül védő Krnács kapujába, így egy utolsó szalmaszál adódott még a Tisza-partiak előtt. Hiába küzdött óriási erővel a Mórahalom, nem tudták kihúzni az extra motiváltan játszó hazaiak: a 94. percben egy bal oldali beadást Grünvald Attila ollózva, parádés mozdulattal lőtt a Mórahalom kapujába, ezzel egy pontot megmentett csapatának – a Mórahalom pedig jogosan érezte úgy, hogy elbukott kettőt.

A homokhátiak ezzel a szezonban ötödjére játszottak döntetlent, és a 13. helyről várhatják a Honvéd II. elleni, jövő heti folytatást, míg a SZEOL először ikszelt a szezonban, a következő fordulóban pedig az idén remeklő Dabast fogadják a SZVSE-stadionban.

NB III Közép csoport, 14. forduló

Mórahalom VSE – SZEOL SC 2 – 2 (1-0)
Mórahalom, 400 néző. Vezette: Antal Péter (Szvetnyik Bence, Molnár Alex).
Mórahalom: Krnács – Lászik, Zámbó, Zsoldos, Fodor, Puskás (Pócs D., 64′), Pócs T., Magyar, Podonyi, Hrabovszki (Juhász J. – a szünetben), Busa (Várda, 92′). Edzők: Magyar György, Vojnic-Zelic Sasa.
SZEOL: Prokop – Rácz, Gajág, Grünvald, Lévai, Ondrejó, Forró (Buzási, 70′), Beretka, Kéri, Mihály (Rabatin, 76′), Maksimovic (Skribek, 76′). Edző: Siha Zsolt.
Gól: Busa (8′, 72′ – tizenegyesből) ill. Rabatin (87′), Grüvald (94′).
Sárga lap: Zsoldos (33′) ill. Kéri (26′), Gajág (30′), Rácz (45+2′).
Kiállítva: Zsoldos (45+1′), ill. Rácz (51′).

Vojnic-Zelic Sasa: „Sajnálom az elvesztett pontokat, mert nem ez az első alkalom, ezekkel lehetőséggekkel ha éltünk volna, nem a kiesés ellen kellene harcolnunk. A meccs mellett az is fáj, ahgyan emberhátrányba kerültünk, Lászik követte el a faultot, mégis Zsoldost állították ki, ennek következtében ki kellett vennünk egy csatárunkat a játékunkból. Veszélyes volt ugyan a SZEOL, de csak gratulálni tudok a csapatomnak, semmiképp sem vagyok mérges rájuk. Megérdemeltük volna a győzelmet.”

Siha Zsolt: „Egy változatos, jó iramú meccsen talán nem érdemtelen az egy pontunk. A sajét késünkbe dőltünk be, mert tudtuk, hogy veszélyesek a kontráik, éppen ebből kaptunk gólt. Volt tervünk az emberelőnyre, de ez hamar véget ért, egy-két játékosom tudása alatt teljesít. Annyi helyzetünk volt ma, ami nem szokott jellemezni bennünket, ezért sem érdemtelen a döntetlen.”