NB III tabella megtekintése

Hatpontos rajt az NB III.-ban

Mindkét megyei csapat győzelemmel kezdett.

Eseménydúsan kezdődött a Makó bajnokija a tavaly még az NB II.-ben szereplő Szolnok ellen: Csányi beeadása után Zámbori kísérlete a kapufán csattant, majd Popgeorgiev is gólt szerezhetett volna szinte ugyanebből az akcióból. Pár perccel később a szolnokiak is eltalálták a kapufát, majd jött ismét Popgeorgiev, akinek lövése szintén a lécről jött le. Hét perccel a szünet előtt azonban Rabecz remek ütemű kilépését követően Csákit is kicselezte, és gurított a szolnoki kapuba, megszerezve ezzel a vezetést a Makónak. A második félidőből csupán három perc telt el, amikor megduplázta előnyét a Maros-parti együttes, Seres beadására Popgeorgiev érkezett, és közelről belőtte a labdát, 2-0. Bordás nagy védésére is szükség volt ahhoz, hogy megmaradjon a kétgólos különbség, ám az utolsó húsz perc így is izgalmas lett, miután Rokszin jobb oldali szabadrúgását Tisza felejte a makói kapuba. A végén mindkét csapatnak akadt még egy-egy nagy lehetősége, de sem Popgeorgiev, sem Nádházi nem tudott betalálni, így maradt a 2-1.

Hódmezővásárhelyen jóval simább meccset játszottak a csapatok, a HFC-nek már az első percben helyzete akadt, majd Irmes távoli lövésével gyorsan meg is szerezte a vezetést Antal Krisztián csapata. A folytatásban is irányította a játékot a HFC, amely a szünet előtt egy másik új játékos, Schildkraut távoli löketével növelte kettőre az előnyét. A szünet után sem forgott veszélyben a HFC előnye, amely hátul is magabiztosan játszott, nem engedett helyzetet ellenfelének – még egy kapufát lőtt ugyan a HFC, de az első félidei két távoli lövés eldöntötte a meccset.

NB III., Közép csoport, 1. forduló

17.30

Makó FC–Szolnoki MÁV FC 2–1 (1-0)
Makó, vezette: Muhari Gergő (Deme, Zahorecz).
Makó: Bordás – Seres, Sirokmán, Heidrich (Kiss L. (58.) – Csányi Á. (Varga R., 70.), Lévai, Juhász J., Pócs T., Zámbori D. (Zana, 86.) – Rabecz (Belanka, 58.), Popgeorgiev (Széll K., 86.).Edző: Siha Zsolt.
Szolnok: Csáki – Tisza K., Rokszin, Tömösvári, Gohér – Földi, Antal G. (Lukovszky, 68.), Sitku (Pinto, a szünetben), Lengyel B. (Nádházi, 76.) Kópis – Lakatos (Iván M., a szünetben). Edző: Romanek János.
Gól: Rabecz (38.), Popgeorgiev (48., ill. Tisza (70.).

Hódmezővásárhelyi FC–Újpest FC II. 2–0 (2-0)
Hódmezővásárhely, vezette: Fehérvári Patrik (Topálszki, Szabó L.).
HFC: Deczki – Molnár B., Ondrejó, Tapiska (Kenderesi, 77.), Schildkraut (Povázsai, 77.), Hunya, Irmes (Bata, 86.), Orosz, Pesuth (Fődi, 88.), Antman, Hegedűs (Asztalos, 86.). Edző: Antal Krisztián.
Újpest II.: Hámori – Horváth D., Eckl, Horváth B., Szűcs Á. (Simon B., 74.), Radosevics, Szabó B. (Benyó, 59.), Geiger (Tamási, 59.), Dékei (Hajdu, 59.), Burzi (Tóth Á., 74.), Kovács D.Edző: Mundi Viktor.
Gól: Irmes (10.), Schildkraut (44.).