Kezdődik az őszi kemény sorozat a Szeged-Csanád Grosics Akadémia számára, hiszen a kék-feketék az elkövetkezendő hetekben sorra a liga legjobbjaival vívnak majd pikáns párharcot hazai pályán. Kezdésként vasárnap a tavaly még az élvonalban szereplő Diósgyőr érkezik a Szent Gellért Fórumba: a miskolciak egyértelműen a feljutásra esélyes csapatok között vannak, azonban csak a hetedik helyen állnak tíz fordulót követően – a Szeged-CSanád GA pedig zsinórban aratott három győzelmének köszönhetően az ötödik helyről várhatja a vasárnapi mérkőzést.
– Mindig meccsről meccsre készülünk. Azért is érdekes az NB II., mert bármelyik csapat hullámvölgybe kerülhet. A Diósgyőrnek rendkívül erős a kerete, komoly élvonalbeli rutinnal rendelkező játékosok alkotják. Nehéz mérkőzésre számítok, de természetesen győzni szeretnénk. Bízom benne, hogy minél többen jönnek ki a Fórumba, mert ez a csapat megérdemli a biztatást! Szükségünk van az olyan szurkolókra, akik támogatnak minket akkor is, ha jól megy a szekér és akkor is, ha éppen gödörben vagyunk – mondta a klub honlapján Dragan Vukmir, a Szeged-Csanád GA vezetőedzője.
A Kondás Elemér vezette Diósgyőr az elmúlt két fordulóban egyaránt döntetlent játszott, amiből már ötöt is számlál ebben a szezonban, a kéthetes válogatott szünet előtt pedig kiemelten fontos lehet, melyik csapat milyen szájízzel vonulhat el a szünetre, hiszen ezt követően legközelebb csak október 17-én rendeznek majd bajnokit az NB II.-ben.
A vasárnap 17 órától kezdődő Szeged-Csanád GA–Diósgyőr mérkőzésről eredménykövetővel jelentkezik a csfoci.hu!
Aktuális tabella
Tovább a teljes tabella megtekintéséhez
2020/2021 - NB II
| # | Csapat neve | Pont |
|---|---|---|
| 1. | DVSC | 80 |
| 2. | VASAS FC | 79 |
| 3. | GYIRMÓT FC GYŐR | 78 |
| 4. | PMFC | 64 |
| 5. | FC AJKA | 62 |
| 6. | BUDAÖRS | 59 |
| 7. | SZOLNOKI MÁV FC | 57 |
| 8. | SOROKSÁR SC | 57 |
| 9. | SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA | 56 |
| 10. | NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC | 55 |
| 11. | SZOMBATHELYI HALADÁS | 54 |
| 12. | WKW ETO FC GYŐR | 46 |
| 13. | BFC SIÓFOK | 45 |
| 14. | BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE | 44 |
| 15. | DOROGI FC | 44 |
| 16. | SZENTLŐRINC | 42 |
| 17. | AQVITAL FC CSÁKVÁR | 38 |
| 18. | KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC | 33 |
| 19. | KOLORCITY KAZINCBARCIKA | 33 |
| 20. | DEAC | 23 |




