A kicsiké volt a főszerep Kisteleken

Két korosztálynak tartottak tornát.

U9-es és U11-es korosztály részére rendeztek labdarúgó tornát a kisteleki műfüves pályákon – írja a kistelekjaras.hu.

Szombaton a kisteleki sportpályánál és a gimnáziumnál lévő műfüves pályákon labdarúgó tornát rendeztek az U9-es és U11-es korosztály részére. Mindkét korosztályban 8-8 csapat indult el, a házigazda kistelekiek mellett Balástya is képviseltette magát a járásból. A délelőtt rendezett U9-es tornán Kistelek az ötödik, Balástya a hatodik helyen végzett.

Délután a kisteleki U11-es csapat egészen a döntőig menetelt, ahol az idősebb fiúkból álló Szentes csapatával már nem bírtak el, Balástya itt is a hatodik helyen zárt. A torna végén Dancsok Csaba, a torna szervezője, egyúttal a kistelekiek edzője adta át az érmeket a csapatoknak. A gólkirály Mihály Róbert, a legjobb játékos Németh Máté, a legjobb kapus Balogh Bendegúz lett.

Fotó forrása: kistelekjaras.hu