A Szeged-Csanád GA nyert, a HFC ikszelt

Gyakorolt a két NB-s csapat.

Hétközben még egymás ellen, hétvégén azonban már két más ellenféllel szemben készült a július 31-én rajtoló új idényre a Szeged-Csanád Grosics Akadémia és a Hódmezővásárhelyi FC.

A szegediek az NB III.-as Dunaújvárost fogadták a Szent Gellért Fórumban, és korán hátrányba kerültek az immáron Horváth Ferenc által irányított csapattal szemben, miután egy bal oldali beadást Molnár S. fejelt Takács kapujába.

A szünet után öt perc alatt megfordította a meccset a Szeged, előbb Bitó átlövése, majd egy szöglet után Papp Áron fejese is a vendégek kapujában landolt – a hátralévő időben ugyan akadtak helyzetek, de ez maradt a végeredmény.

A szegediek legközelebb július 6-án a Paks vendégei lesznek a felkészülés során.

Szeged-Csanád Grosics Akadémia – Dunaújváros 2-1 (0-1)
Szeged, Szent Gellért Fórum edzőpálya.
Szeged-Csanád GA: Takács – Temesvári, Könczey, Gajdos, Tóth P., Daru, Kővári, Vári, Pintér, Beronja, Dobos. Csere: Rodics – Ódor, Kovács G., Papp Á., Eleven, Micsinai, Farkas, Kóródi, Haruna, Bitó, Tóth B. Vezetőedző: Alekszandar Stevanovics.
Dunaújváros: Pokorni – Molnár S., Papp M., Bozoki, Galambos, Dorogi, Kesztyűs, Tóth Á., Novák, Jakab, Szepessy. Csere: Ásványi, Molnár L., – Juhász Gy., Rabi, Uzoma, Irimiás, Ságodi, Stampfel, Horváth T. Vezetőedző: Horváth Ferenc.
Gól: Bitó (47.), Papp Á. (52.) ill. Molnár S. (4.)

Alekszandar Sztevanovics: – Szerettünk volna javítani az eddigi játékunkon, amit már csaknem 15 napja gyakorlunk. Nem vagyok teljesen elégedett néhány dolog miatt. Úgy hiszem, a játékosok kissé fáradtak, ez különösen az első félidőben látszódott, amikor nem voltunk túl hatékonyak támadásban. A futások ritmusa és intenzitása elmaradt az elvárt szinttől. Minden egyes játékosnak a legjobb formáját kell mutatnia most, tudom, hogy ez nehéz, de készen kell állniuk a feladatokra. Megvan a célunk, a jövőben még többet kell dolgoznunk azért, hogy elérjük.

A Hódmezővásárhelyi FC az NB III. Keleti csoportjában érdekelt Füzesgyarmathoz utazott, és játszott 1-1-es döntetlent. A vásárhelyiek gólját Tapiska Géza szerezte, a HFC pedig elrontott egy büntetőt is a meccs során.

– Az első félidőben komplexen játszottunk, értem ez alatt, hogy sokat volt nálunk a labda, a széleken többször az ellenfelünk mögé kerültünk, voltak lehetőségeink. Egy tizenegyest is elhibáztunk, Tapiskának pedig a gólja mellett két nagyobb helyzete is volt. A második félidőre hat játékost is cseréltem, ekkor már inkább védekeznünk kellett, de voltak jó kontráink. A hazaiak előtt kevés helyzet adódott, egy szögletnél nem osztottuk jól le az embereket, ebből kaptuk a gólt. Alapvetően nem volt könnyű meccs, főleg a héten elvégzett edzésmunka és a kánikula miatt. Ha kicsivel koncentráltabbak vagyunk, akkor több gólos különbséget is kialakíthattunk volna. – értékelt Antal Krisztián a klub közösségi oldalán.

A Vásárhely legközelebb szerdán 18.30-tól a Szolnoki MÁV vendége lesz.

(Fotó: Gémes Sándor, Szeged-Csanád GA)