Dragan Vukmir a Szeged-Csanád GA új edzője (FRISSÍTVE)

Hivatalos a bejelentés.

– Vannak ismerős játékosok itt a klubnál, Varga Szabolcs csapattársam volt az MTK-ban, de Varga Bencét is ismerem a kék-fehérektől. Több olyan labdarúgó van itt, akikkel ellenfélként találkoztam korábban a pályán, ilyen Mohl Dávid, Miroslav Grumic, Alekszandar Jovanovic vagy Simon Ádám. Az edzői filozófiám, hogy aki nem szeret keményen, kőkeményen dolgozni, az ne focizzon. A foci egy nagyon nehéz munka, ahol mindennap dolgozni kell, mindennap azért kell melózni, küzdeni, izzadni, mindent beleadni, hogy jobb, eredményesebb legyél. Én ezt képviseltem játékosként is, ezt viszem tovább a kispadon is. Sokszor mondom magamról, hogy ha adnak nekem egy feladatot, ami látszólag megoldhatatlan, akkor nem azon töröm a fejem, hogy ez lehetetlen, hanem megoldom, a falon is átmegyek a megoldásért. A kőkemény munkában hiszek, hiszem és tudom, hogy ez az út a sikerhez vezet. Szeretném kihangsúlyozni, hogy számomra nagyon fontos szereplő a labdarúgásban a szurkoló. Szeged egy nagy város, nagy tömegbázissal, sok szurkolóval, akik fantasztikus hangulatot tudnak a stadionba varázsolni. Ha végre vége lesz ennek a Covid-vírusnak akkor számunkra a legnagyobb erősítés az lesz, hogy az emberek visszatérnek majd a lelátóra. Szeretném, ha egész Szeged, az egész város mögénk állna, és így együtt, közösen, nagyon erősek lehetünk. A csapatra visszatérve, nem gondolkodom egyelőre játékrendszerekben, majd megnézem, hogy a játékoskerethez melyik rendszer illik legjobban. Január negyedikén elkezdjük az alapozást, felmérjük a játékosokat, aztán igyekszünk a legjobban kihasználni az első mérkőzésig hátralévő időszakot. Szeretnék ezúton minden szegedi szurkolónak boldog, és eredményes új évet kívánni! – mondta az új edző a Szeged-Csanád GA honlapján.

Korábban írtuk:

Sajtónyilvános edzőbemutatásra és búcsúztatásra invitálták a sajtó képviselőit december 31-én reggel a Bicskei TC klubházába, ahol a klub elnöksége, felügyelő bizottsága, Bálint Istvánné bicskei polgármester és személyesen Tessely Zoltán elnök fogadta a meghívottakat. Elmondta, hogy a bicskei sikeredző Vukmir Dragan visszautasíthatatlan ajánlatot kapott az NB II-es Szeged-Csanád Grosics Akadémia csapatától, így január 1-től ott folytatja pályafutását – a szegedi sportvállalkozással és akadémiával a tegnapi napon aláírt háromoldalú megállapodás keretében – íra a 2060.blog.hu.

Vukmir az NB III.-ba vezette a Bicskét – a szegedi klub még nem jelentette be hivatalosan a szakember érkezését, aki a december 30-án távozó Dobos Barna helyét veheti át a csapat élén.