Megyei hétvége a profi osztályokban

Összefoglaló a hétvégéről a Csongrád megyei labdarúgók szempontjából.

Kecskés Tamás végigjátszotta a meccset a Paksban a Honvéd ellen, ám nem örülhetett, hiszen csapata kikapott. (1-2) Szintén kezdő volt a Debrecenben játszó Sós Bence, aki kulcsszerepet játszott a találkozón, hiszen ő harcolta ki Tamás Márk első perces kiállítását – a Diósgyőrben szintén kezdett Forgács Dávid, ám végül a Loki örülhetett a meccsen. (2-1) Zsótér Donát 54 percet kapott az Újpestben edzőjétől, ám a lilák is kikaptak odahaza a Puskás Akadémiától (0-1). Batik Bence kispados volt a Fradiban a Vasas ellen, a drámai körülmények között egyenlítő angyalföldi gárdában Ádám Martin 67 percet játszott, Laczkó Zsolt a kispadon ült, míg Szivacski Donát ezúttal nem volt ott a keretben.

Az NB II-ben Burány Zoltán végigjátszotta a meccset a Budafok ellen, és csapata 2-0-ra nyerni tudott idegenben. A Budaörs-Békéscsaba (1-1) találkozón is végig ott volt a csabaiaknál Szélpál Norbert és Dlusztus András, a Nyíregyházában viszont nem játszott Gréczi Gábor, miképp Orovecz Ádám sem játszott a Kazincbarcikában, Molnár F. Tamás viszont épp a Barcika elleni sikernek örülhetett, a szentesi kapus a kispadon ült a találkozón. Vágó Levente góllal vette ki a részét a Sopron elleni győztes meccsből (1-4), a Mosonmagyaróvárban Huszárik Zsolt viszont nem kapott szerepet. Hrepka Ádámot a 70. percben cserélte be Feczkó Tamás, így a csatár a pályán örülhetett az MTK bajnoki címének, miután legyőzték a Győrt, amelyben nem játszott Völgyi Dániel.

Fotó forrása: vasasfc.hu