NB III tabella megtekintése

Négy vármegyei csapat kapott NB III.-as licencet

Döntött az MLSZ licencadó bizottsága.

Az NB I.-es és NB II.-es licenceket követően ismertté vált, mely csapatok kaptak licencet az NB III.-as szereplésre.

Csongrád-Csanád vármegyéből a 2024-25-ös szezonban két csapat, a Hódmezővásárhelyi FC és az SZVSE szerepelt a harmadosztályban, a következő évadra mindkét csapat megkapta az induláshoz szükséges licencet.

Mellettük a vármegyei I. osztály bajnoka, a Szeged-Csanád GA II. is megkapta a licencet, akárcsak a Sándorfalva.

A szabályok értelmében a vármegyei I. osztályú bajnokok majd osztályozón dönthetnek arról, kik jutnak fel az NB III.-ba, azonban amennyiben kevesebben vállalják a feljutást, úgy a bajnokok közül nem mindenkinek kell majd játszani osztályozót.

Aktuális tabella

Tovább a teljes tabella megtekintéséhez

2020/2021 - NB III

#Csapat nevePont
1.IVÁNCSA KSE84
2.KECSKEMÉTI TE80
3.BUDAPEST HONVÉD-MFA II.73
4.FC DABAS71
5.FERENCVÁROSI TC II.70
6.ESMTK57
7.HR-RENT KOZÁRMISLENY57
8.MONOR56
9.DABAS-GYÓN FC55
10.PAKSI FC II.52
11.ÚJPEST FC II.51
12.RÁKOSMENTE FC48
13.DUNAÚJVÁROS47
14.SZEKSZÁRDI UFC47
15.VÁC FC47
16.HÓDMEZŐVÁSÁRHELYI FC46
17.KÖRÖSLADÁNYI MSK40
18.TAKSONY SE32
19.SZEGEDI VSE24
20.MAJOSI SE14