
A magyar labdarúgás napján hívta életre a Grosics szemle nevű időszakos kiadványt a Szeged-Csanád Grosics Akadémia: 1953. november 25-én 6:3-ra nyert a magyar válogatot a Wembley stadionban az angolok ellen, így ezen a napon ünnepeljük a magyar labdarúgás napján.
Az évforduló alkalmából Kiss-Rigó László a Szeged-Csanád Grosics Akadémia alapítója és Takács Mihály, a klub utánpótlás sportigazgatója, valamint Nógrádi Tibor, az MLSZ Csongrád-Csanád vármegyei igazgatója közösen megkoszorúzták a legendás hálóőr emlékművét a Szent Gellért Fórumban.
A megemlékezést követően Takács Mihály egy sajtótájékoztató keretében bemutatta a Grosics szemle nevezetű időszakos szakmai kiadványt, amely a Grosics Akadémián zajló szakmai munkát hivatott bemutatni.
– Grosics Gyula neve felelősséget tesz a vállunkra. Az ő személyében egy erkölcsi és egy szakmai iránytűt kaptunk. Nekünk, utánpótlásban dolgozó szakembereknek olyan fiatalokat kell nevelnünk, hogy a magyar labdarúgás számára értéket teremtsünk és egyúttal büszkévé tegyük a szegedi és a Csongrád-Csanád vármegyei embereket egyaránt – mondta Takács Mihály.
A Grosics szemle első számának tematikája:
Szakmai munka a Tehetségközpontban – Makra Zsolt
Az óvodás program felépítése a Szeged-Csanád Grosics Akadémián – Farkas Ákos, Pénzváltó Bence
A labdaszerzés oktatása a gyakorlatban – Zemkó Viktor, Podonyi Norbert
GPS Alapú mérés az U17-es korosztálynál – Papp Róbert
Kiszámíthatóság és fenntarthatóság: a Szeged-Csanád Grosics Akadémia története – Ivány Tamás
„Alkoss a pályán és biztosan megjegyeznek” – interjú Papp Áronnal – Nikolényi Gábor Viktor