
A Vác ellen ülhet először tétmeccsen az új tréner – szeptember óta tartó negatív szériát törne meg a gárda a tavaszi nyitányon.
Véget ért a téli szünet, vasárnap már bajnoki pontokért lép pályára a télen több új labdarúgót is szerződtetett Szeged 2011-Grosics Akadémia, amely azt a Vácot fogadja, amely az ősz egyik meglepetés-eredményét produkálta: bár igen sűrű a mezőny, de a váciak ötödik helye mindenképp a megsüvegelendő teljesítmény közé tartozik. A Dunakanyar együttese ugyanakkor főképp saját közönsége előtt (már amennyire a III. kerületi pályát otthonának tekintheti a váci együttes) szerepelt remekül az idei szezonban, idegenben már közel sem olyan fényes a mérlege. Horváth Károly együttesének legnagyobb téli fogása az MTK-tól érkező Varga Szabolcs lehet – persze a Szeged-Grosics sem tétlenkedett, ám többnyire fiatal labdarúgókkal erősítette meg keretét Goran Kopunovics, ugyanakkor Kertész Tamás, vagy Fejős Áron érkezése a legnagyobb gondon, a támadásokon is segíthet a tavasz folyamán.
Ami még a szegediek mellett szólhat, hogy a Vác szerdán még Magyar Kupa mérkőzést játszott a Diósgyőr vendégeként, és 2-0-s hátrányba került a hétközi mérkőzésen – a heti kétmeccses ritmus pedig a fárasztó felkészülést követően nem biztos, hogy rögtön kifizetődő. Persze, a törökországi edzőtábor óta a Szeged-Grosics sem pihent, sőt – de meccset nem játszott hazatérését követően a csapat, így bizonyára meglesz a kellő „labdaéhség” a keret tagjaiban. A találkozóról a csfoci.hu élő, szöveges közvetítésben számol be!
A Szeged 2011 számára azért is lehet roppant fontos a rajt, mert egyrészt tavaly szeptember 10-e óta nem nyert meccset az együttes, az önbizalom helyreállítása mellett pedig a három ponttal közelebb is léphetnének a középmezőny aljához Germán Tamásék.
Az utóbbi öt meccsből mindössze egyszer, tavaly március ötödikén tudott nyerni a Szeged-Grosics, amikor Zádori Krisztián góljával otthon tudta tartani a három pontot a szegedi gárda – a másik négy találkozón viszont nem sikerült nyernie.
A felnőtt csapat keretéhez csatlakozott a 17 éves védő, Manga Milán, aki a Grosics Akadémiáról kerül fel az NB II-ben szereplő gárdához. Mint a klub honlapján elmondta, boldog lenne, ha pályára léphetne a másodosztályban, de reálisan látja helyzetét, így ez a félév számára a beilleszkedésről szólhat – a csapatnál pedig inkább jobbhátvédként számítanak rá, bár a védelem közepén is megállja a helyét, de Achim Ádámmal és Tamaskó Ádámmal kell megküzdenie a játékpercekért.
Fotó forrása: Gémes Sándor
Aktuális tabella
Tovább a teljes tabella megtekintéséhez
2020/2021 - NB II
# | Csapat neve | Pont |
---|---|---|
1. | DVSC | 80 |
2. | VASAS FC | 79 |
3. | GYIRMÓT FC GYŐR | 78 |
4. | PMFC | 64 |
5. | FC AJKA | 62 |
6. | BUDAÖRS | 59 |
7. | SZOLNOKI MÁV FC | 57 |
8. | SOROKSÁR SC | 57 |
9. | SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA | 56 |
10. | NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC | 55 |
11. | SZOMBATHELYI HALADÁS | 54 |
12. | WKW ETO FC GYŐR | 46 |
13. | BFC SIÓFOK | 45 |
14. | BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE | 44 |
15. | DOROGI FC | 44 |
16. | SZENTLŐRINC | 42 |
17. | AQVITAL FC CSÁKVÁR | 38 |
18. | KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC | 33 |
19. | KOLORCITY KAZINCBARCIKA | 33 |
20. | DEAC | 23 |